Zehrudin Isaković kandidat za predsjednika PSBiH

zehrudin isakovicPlaninarski savez Bosne i Hercegovine održat će u subotu na Trebeviću Izbornu skupštinu na kojoj će se birati novo rukovodstvo, odnosno Upravni odbor i čelnici Skupštine te brojne komisije Saveza.

Kandidat za predsjednika je dugogodišnji član Saveza Zehrudin Isaković, alpinist i osvajač brojnih vrhova širom svijeta i dobitnik "Zlatne značke" Planinarskog saveza BiH za doprinos radu te Organizacije. Autor je i brojnih dokumentarnih televizijskih serijala o planinama kod nas i inozemstvu.

- Planinarska organizacija bi trebala biti rasadnik mladih ljudi, koji bi se kroz razne aktivnosti razvili u sposobne, druželjubive članove našeg društva sposobne za sve životne izazove. Baveći se planinarenjem, mladi upoznaju zemlju u kojoj žive - kazao je Isaković. 

Istaknuo je da BiH ima sve uvjete za razvoj planinarstva te vrlo respektabilnu tradiciju dužu od 120 godina.

- Zbog toga bi planinarstvo u našem društvu trebalo imati status kakav ima, recimo, u Sloveniji. Međutim, to nije tako, a krivci smo djelimično i mi, planinari. Planinarska organizacija je zrela za sveobuhvatne reforme, a za početak, neophodno je donijeti nekoliko zakona vezanih za planinarstvo, za šta nam je potrebno snažnije partnerstvo s državom - istaknuo je Isaković.

avaz.ba

  • boca
  • emporium
  • luka
  • primaco
  • unior

Izvještaj sa ljetne škole alpinizma

Opširnije »

BUDITE OPREZNI: Poskok ugrizao ženu dok je brala gljive

Opširnije »

Na Salcano MTB Cup – Sarajevo UCI C3 najbrži Filip Turk i Jovana Crnogorac

Opširnije »

Mosor dobio novo planinarsko sklonište

Opširnije »

Dan istarskih planinara 18. listopada

Opširnije »

Via Dinarica Trailer

Opširnije »

Prokletije – Jezerski vrh

Opširnije »

Splitski alpinistički par osvojio tri najviša balkanska vrha

Opširnije »

SCORPIO CENTAR U NOVOM SVJETLU

Opširnije »

Pošaljite sadržaj

Opširnije »

  

click logo    designer17